Štramberské uši naší babičky - chuť tradice

Zahájení nové sezony 2014 v novém

Plán na přesun pekárny s prodejnou z ulice Nádražní ve mě rostl již delší dobu. Na začátku roku 2014 se však objevily prostory po bývalé prodejně Prána v uličce vedoucí na Náměstí, nad pizzerii Piccolo. Poloha pro další rozvoj ideální. Každý návštěvník, který chce vidět štramberské náměstí, či navštívit Trúbu a jde od hlavní cesty, tady projde. Nebylo proto co řešit. Prostory jsou městské a předpisů mnoho, proto začal již v lednu kolotoč žádostí, formulářů, dokumentace, schvalování, povolování, vysvětlování. Koncem dubna bylo vše administrativně vyřízeno a nezbývalo tedy nic jiného, než poslední měsíc na rekonstrukci, jelikož prostor nebyl v ideálním stavu.

 

Vše se zdárně podařilo a tak bylo možné poprvé otevřít na štramberskou pouť konanou na přelomu května a června. Neříkám, že vše je ve finální podobě, ale již vyrábíme a obvykle o víkendech a v době pečení je možné nás v pekárně navštívit a na místě si pořídit náš výrobek - Štramberské uši naší babičky.


Tím, že je nová sezóna před námi, nový prostor na zajímavějším místě zařízen, nezbývalo, než rozšířit nabízený sortiment. Proto od zahájení provozu jsou u nás k dostání mimo naších uší:

 

Hukvaldské preclíky

 

Goldovy tyčinky

 

Případnému dalšímu rozšíření sortimentu se nebráníme, nicméně jsme docela vybíraví a tak třeba na Farmářském trhu 28.6. vyzkoušíme makové rohlíčky. Zda budou chutnat a jak půjdou na odbyt, se uvidí.